Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępnioną na stronie: RODO informacją na temat przetwarzania przez Główny Urząd Statystyczny danych osobowych

YouTube icon Facebook icon Instagram icon BIP icon Map icon

Zespół Parków Krajobrazowych
w Przemyślu

Aktualności

Społeczna akcja "Czysty Las"

Społeczna akcja "Czysty Las" realizowana jest przez Stowarzyszenie Bieszczadzki Uniwersytet Ludowy. Inicjatywa realizowana jest przy wsparciu Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego z perspektywą na lata 2018-2030 w ramach projektu "Podkarpacki Korpus Solidarności". Realizowany on jest przez Fundację Bieszczadzką, Stowarzyszenie Bieszczadzki Uniwersytet Ludowy oraz Stowarzyszenie LGD "Partnerstwo dla ziemi niżańskiej". Instytucją, która zarządza powyższym programem jest Narodowy Instytut Wolności-Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, którego założeniem i głównym celem jest wspieranie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.

Przewodnim założeniem akcji "Czysty Las" jest przede wszystkim promocja wolontariatu, która przejawia się różnego rodzaju działaniami na rzecz ochrony środowiska naturalnego, co w konsekwencji docelowo ma za zadanie zmienić myślenie,  postawy, a co za tym idzie działania w środowisku lokalnym.

Akcja będzie realizowana cyklicznie na zakończenie sezonu turystycznego w latach 2021-2023 i będzie okazją nie tyko do sprzątania śmieci, ale także do posadzenia drzew.

Zespół Parków Krajobrazowych w Przemyślu został zaproszony do partnerstwa oraz bezpośredniego udziału w tegorocznej akcji "Czysty Las".

W związku z powyższym oddelegowani pracownicy Zespołu w składzie: Magdalena Capecka, Jolanta Skubisz oraz Lesław Lach uczestniczyli w dniu 29 października b.r. w w/w akcji, której celem było sprzątanie ścieżki przyrodniczo-dydaktycznej „Orli Kamień” w Sanoku przy sanocko-przemyskim czerwonym szlaku w sąsiedztwie „Królewskiej Studzienki”. Jednym z punktów spotkania były konkursy wiedzy przyrodniczej, które zostały przeprowadzone przy ognisku. Uwieńczeniem całej akcji było posadzenie w miejscu spotkania kilkunastu sztuk drzew gatunku jodła pospolita (Abies alba).

W przeprowadzeniu akcji „Czysty Las” uczestniczyło także 15-stu uczniów z Zespołu Szkół Nr 1 w Sanoku wraz z opiekunem, przedstawiciel Uniwersytetu III Wieku w Sanoku, przedstawiciele Nadleśnictwa Brzozów, Urzędu Miasta w Sanoku oraz przedstawiciel Stowarzyszenia Bieszczadzkiego Uniwersytetu Ludowego.